Teorie

Bethany to ofiara czy lowca?
Niedawno wymyśliłam kolejną teorie. Moim zdaniem ma sens i mam nadzieje, że Wam również się spodoba.
Zapraszam do przeczytania i komentowania co o niej sądzicie.
Jak sądzicie czy to na pewno Bethany Young leży w grobie Alison? Jak wiemy w Pretty Little Liars wszystko jest możliwe, a policja w Rosewood nie jest zbyt dobra i zajęta śledztwem skoro przez 2 lata nie dowiedzieli się, że Alison cały czas żyła i się ukrywała.
Chwile się nad tym zastanawiałam....a co jeśli Bethany to -A, a policja znowu się pomyliła co do dziewczyny która leży w grobie Alison.
Jeśli dobrze pamiętam z 100 odcinka, kiedy wszyscy słuchali widomości była powiedziana informacja, że Bethany miała 17 lat kiedy uciekła z Radley w noc zaginięcia Alison. W tym samym czasie Alison miała 16 lat. A co jeśli Bethany jest siostrą Alison??
Może Jessica za nim urodziła Alison miała dziwny okres gdzie zdradzała swojego męża nie tylko z Peterem Hastingsem, ale również z innymi mężczyznami. Kiedy mąż Jessici dowiedział się, że Jason to syn Petera i tak był już bardzo zły,ale ponieważ kochał Jessice nie zostawił jej, jednak kiedy Jessica znowu go zdradziła i dowiedziała się, że jest w ciąży (tym razem dzieckiem była Bethany) nie chciała stracić męża i znajdując wymówkę wyjechała z domu( np. do ciotki) i urodziła Bethany ,a poźniej oddała ją do adopcji, jednak później ktoś ją zaadoptował, a kiedy Jessica wróciła do domu zaszła w ciąże już z mężem i urodziła Alison. Jednak kiedy Bethany dorastała chciała się dowiedzieć więcej o swojej matce i zaczęła szukać o niej informacji. Wtedy dowiedziała się, że Jessica ma córkę, co ją bardzo zdenerwowało i czuła się zastąpiona, była zazdrosna. Zaczęła szpiegować Alison i dowiedziała się o wszystkich jej tajemnicach. Bethany dobrze wiedziała kto jest jej przyjacielem i wrogiem. Widziała jak traktowała Mone i co zrobiła Jennie. Jednak w tym samym czasie rodzice zastępczy Bethany zaczęli widzieć, że coś z nią nie tak i że ma obsesję na punkcie Alison, ponieważ wiedzieli, że Jessica to prawdziwa matka Bethany i, że ma córkę i syna, więc rodzice wysłali ją do Radley. A następnie zadzwonili do Jessici by wszystko jej wyjaśnić.
Bethany już kiedy obserwowała Alison wpadła na pomysł bycia -A i szantażowania jej, ponieważ i tak wiedziała o niej już bardzo wiele. Jednak chciała się z nią uporać dostatecznie. W końcu uciekła z Radley, aby pozbyć się Alison.
(Pamiętacie jak Jessica z kimś rozmawiała w noc zaginięcia Alison??Może to rodzice Bethany chcieli jej powiedzieć, że ich córka uciekała ze szpitala i właśnie dlatego Jessica tak bała się o Alison).
Kiedy Bethany uciekła zauważyła Alison i w chwili złości uderzyła Alison kamieniem na oczach Jessica,a skoro Bethany była jej córką nie chciała jej wydać policji oraz również nie chciała stracić męża. Gdy zaś Bethany myślała, że na dobre pozbyła się Alison zaczęła znęcać się nad jej przyjaciółkami, których również nie lubiła i chciała je ukarać za to wszystko co złego zrobiły innym.
W końcu kiedy Jessica dowiedziała się, że Alison żyję nie chciała już dłużej chronić Bethany i przekazała jej o tym wiadomość.Ona zaś była tak zła, że jej plan zniszczenia Alison legnie w gruzach, że zabiła Jessice,a teraz znowu szantażuje dziewczyny i próbuje zabić Alison.
Podsumowując uważam, że Bethany może być -A. Skoro była w Radley jest psychicznie chora i cały czas próbuje zabić Alison, jednocześnie dając dziewczynom nauczkę
Co sądzicie o tej teorii? Mi ona wiele wyjaśnia i uważam, że układa się w całość?? Piszcie w komentarzach opinię.
Katherine

________________________________________________________________________________________

Mona ma rozdwojenie jaźni
Jak wiemy Mona pomogła Alison po tym jak ktoś usiłował ją zabić. Znalazła ją na ulicy i zajęła się nią. To ona wpadła na pomysł, aby Ali upozorowała swoją śmierć i ukrywała się. Jednocześnie w 4x24 pokazane jest, że Mona już wtedy była w kryjówce "A" w motelu.

                             

"A" jednak nie wiedziało od początku, że Alison żyje. Wychodzi więc na to, że Mona nie wydała Alison. Mogłoby to dowodzić, że ma rozdwojenie jaźni. Jedna z jej osobowości pomaga Ali, chce być taka jak ona, a druga jest jej wrogiem. Podobnie było z kłamczuchami. Mona była w A-teamie i groziła dziewczynom, a z drugiej strony pomagała im. Przyznała się do zabójstwa Wildena, aby ochronić matkę Hanny. Po ujawnieniu jej udziału w szantażu dziewczyn zdradzała im także niektóre informacje, które "A" o nich wiedziało.

                                                 
Wskazuje to na to, że dziewczyna ma dwie osobowości, które bardzo różnią się od siebie. Jedna jest "dobra", a druga "zła". A co wy myślicie o tej teorii? Czy to może być prawdziwa?
                             

_____________________________________________________________________________________________

Czy Ali zabiła Wildena?
Nadal nie znamy tożsamości zabójcy Wildena  (Bryce Johnson). Od jakiegoś czasu coraz bardziej zastanawia nie czy to nie Alison go zastrzeliła. Poniżej rozpatrzę kilka możliwości.  

Wilden był bliski dowiedzenia się, że Alison żyje
Detektyw Wilden otrzymał zadanie zbadania sprawy morderstwa Ali. Może był bliski dowiedzenia się, że Ali tak naprawdę żyje. A może wiedział, że to inna dziewczyna leży w jej grobie. Jeszcze jedną opcją jest, że dziewczyna podejrzewała go o bycie "A". Może wydawać się to przesadą, ale Ali naprawdę obawiała się "A", a Wilden był niebezpieczny, więc nie wykluczam tej opcji.

                             

Zrobiła to,żeby chronić kłamczuchy
Może nie ma żadnych dowodów, że Wilden miał coś do Ali, ale na pewno był przeciwko kłamczuchom. Melissa powiedziała Spencer, że to on był prawdziwą królową kier oraz podpalił Thornhill Lodge. Czy Ali zabiła go, żeby chronić przyjaciółki? Czy obawiała się, że posunie się tak daleko, żeby zagrażać życiu kłamczuch? Wiemy, że była tam w noc pożaru, może widziała Wildena. W końcu jego zabójstwo było niedługo później.

                                       

Melissa go zabiła
Melissa częściowo przyznała się że wie o gierkach "A". Wiedziała też wiele o Wildenie, więc może zabiła go aby chronić Spencer. W 4 sezonie zostało zasugerowane również, że to ona zabiła dziewczynę leżącą w grobie Alison. Co jeśli Wilden się o tym dowiedział i szantażował ją.

                                      

Zabił go zupełnie ktoś inny
Detektyw Wilden nie był najpopularniejszym facetem w mieście. Wykorzystywał swoją pozycję, żeby szantażować innych i zmuszał ich do robienia rzeczy których chciał. Więc pewnie wiele osób chciało się go pozbyć.

                                     

_____________________________________________________________________________________________


Toby był -A. na dachu?

                     

Jak widzimy wydarzenia z 19 odcinka 4 sezonu ("Shadow Play ") pokrywają się z tymi z finałowego. W czarno białym odcinku to Toby uderzył Ezrę. Co jeśli także to on był "A" na dachu. Może tak naprawdę nie przestał on współpracować z "A". Na dachu widzimy wysportowaną, męską sylwetkę, która bardzo pasuje do Tobyiego. Jak myślicie, czy jest szansa, że nadal pracuje z "A".

_____________________________________________________________________________________________

Siostry DiLaurentis
Jak wiemy prawdopodobnie mama Alison pomaga CeCe.
Ale dalej nie wiemy czemu?
                                     

A gdyby CeCe i pani D. łączyły więzi rodzinne?
Czy CeCe mogłaby być siostra Alison?
Są bardzo podobne do siebie

                                       

                                       

Jak wiemy Jessica DiLaurentis już raz zdradziła pana D.,może robiła to kilka razy...myślę,że CeCe może być jej córką i dlatego pomagała CeCe unikać -A.Wiemy,że CeCe była RED COAT,ale czy miała wtedy złe intencje? Może chciałą zaszkodzić -A. dlatego na koniec odc 4x23 -A. wydało CeCe policji??
Uważam,że CeCe zabiła Wildena,bo był zagrożeniem dla dziewczyn?Jest dużo możliwości.
_____________________________________________________________________________________________

Maya i Noel
Nie dawno przypomniałam sobie jak Maya ukrywała się u Noela Khana przed jej bylym chlopakiem Natem,który jak wiemy zabil ja, tak jak chciał zabic Emily i Paige.No dobrze,ale czy nie wydaje się wam dziwne,ze Noel nie wiedział,ze ktos mieszka w jego domku???Uwazam,ze wiedzial o tym i musieli się znac i to nawet dobrze skoro pozwolił jej zostać...zostaje pytanie skad??Moze laczy ich wspólna przeszlosc??Albo oboje pomagali Ali,przeciez nie wiedzieliśmy duzo o May...Moze znala Alison i nie bez powodu wprowadziła się do jej domu?Trudno to wszystko stwierdzić ,ale sadze,ze Maya i Noel byli dobrymi kolegami i cos razem ukrywali...

Przeciez to on prawdopodobnie podeslal kłamczuchom nagranie z nocy kiedy Maya została zamordowana??Chciał im pomoc schwytac morderce May??
A wy jak sadzicie??
_________________________________________________________________________________

Dlaczego Melissa wróciła do Rosewood?
W finale 4 sezonu Melissa Hastngs wraca do Rosewood. Twierdzi, że przyjechała kiedy dowiedziała się o problemach Spencer i chce pomóc młodszej siostrze. Większość z was pewnie wątpi, iż to było prawdziwym powodem. Więc dlaczego wróciła? Przedstawię poniżej kilka teorii na ten temat.Żeby zabić panią D.
Melissa wraca a kilka godzin później pani D zostaje zabita. Czy był to przypadek? Czy wróciła, aby uciszyć panią D na zawsze? Mogła to zrobić, aby chronić Spencer. W końcu pani D miała wobec niej poważne zarzuty, lecz czy Melissa zrobiła by coś takiego dla swojej siostry, jak wiemy było pomiędzy nimi kilka zgrzytów. Była ona osobą troszczącą się głównie o siebie, więc może i w tym przypadku postanowiła chronić samą siebie, może pani D wiedziała coś co było niewygodne dla Melissy?
Żeby zobaczyć się z CeCe?
Melissa nie była jedyną osobą, która powróciła w finale. CeCe została złapana przez policję po długim czasie ukrywania się. Może Melissa wróciła, bo dowiedziała się, że CeCe jest znów w Rosewood? Czy ona także była powiązana z morderstwem Wildena? To mogło by wyjaśnić pojawienie się ich obu w tym odcinku. Może CeCe wiedziała coś co mogłoby obciążyć Melisse? Dlatego wróciła tak szybko, żeby dostać się do niej, zanim powie cokolwiek.
Żeby wyznać kto zabił dziewczynę leżącą w grobie?
Hastingsowie byli przekonani, że to Spencer zabiła dziewczynę leżącą w grobie Alison. Ale jestem przekonana, że się mylili. Przypuszczamy, że w finale Melissa wyszeptała tożsamość prawdziwego zabójcy tej dziewczyny ojcu.
Może sama przyznała się do morderstwa. Czy wróciła do Rosewood, żeby się przynać, lub odsunąć od siebie wszelkie przypuszczenia i oskarżenia?

_________________________________________________________________________________

Sekret Melissy

Mimo, że Ian obiecał Melissie ,że już nigdy nie zobaczy sie z Ali,Melissa była pewna,że kłamie.Myślę,że to Melissa chowała się w krzakach,kiedy Ian rozmawiał z Alison tej nocy.

Kiedy Melissa dowiedziała sie,że Ali ma filmiki Iana,łącznie z tym na którym sama jest,poszła do Ali i uderzyła ją kamieniem!!!
Mrs. D widziała co się stało i chroniła Melisse,ponieważ kochała ona Petera Hastingsa i traktowała Melisse jak własna córke.Dlatego powiedziała: "Nigdy nie odwracaj sie plecami od Hastingsów.

Lub Melissa była zła na Alison i zobaczyła dziewczynę podobną do niej...myląc ją z Alison.Zabijając dziewczynę która jest pochowana w grobie,a w odcinku 4x24 powiedziala o tym ojcu na policji.

     

_________________________________________________________________________________

Czy Jason mógł zrobić krzywdę Alison?

1.Na pogrzebie Iana Jason pokazuje Arii kartke, ktora znalazl przy sobie dzien po zaginieciu Alison brzmiala ona ''WIEM CO ZROBILES'',wiec moze A widzialo jak Jason walnal łopata Ali i stad ta karteczka.

2. Jason był także zazdrosny o Ali. To ona była ulubienicą rodziców. On zawsze postrzegany był jako to drugie dziecko. Na pogrzebie powiedział także Arii, że czuje się jakby jego rodzice uważali, że stracili nie to dziecko. Może zrobił to z zazdrości o nią.3.W 23 odcinku 4 sezonu Spencer odkrywa, że Jason wcale nie był na odwyku. Ciekawe dlaczego miałby ukrywać miejsce swojego pobytu przed przyrodnią siostrą?
4.W 24 odcinku 4 sezonu Mrs. D widziała kto uderzył w głowę jej córkę. Próbowała chronić tą osobą więc wiemy, że jest to ktoś jej bliski, a kto jest bliższy niż własne dziecko.

Nawet jesli to nie Jason uwazam,ze jest w cos zamieszany...ale dopiero w 5 sezonie dowiemy sie w co, juz nie moge sie doczekac.

3 komentarze:

 1. Ja też już nie moge się doczekć

  OdpowiedzUsuń
 2. Teoria z Mona bardzo prawdopodobna! Świetne :)

  mimo-wszystko-razem.blogspot.com

  Sandra :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Teoria z Bethany jest świetna :)

  OdpowiedzUsuń